fbpx

V tomto roce se nám díky finančnímu daru od SAKO Brno podařilo pořídit pro práci s mládeží moderní vybavení pro nácvik resuscitace. Konkrétně se jedná o sadu 4 figurín Little Anne QCPR, sadu 4 figurín Little Junior QCPR, komplet figuríny Little Anne AED (s rozšířením QCPR) a trenažér AED Trainer 3 (v praktickém plastovém kufříku) a dvě základní figuríny Mini Anne.

Největší výhodou nového materiálu je především vybavení figurín modulem QCPR, který v průběhu tréninku bezdrátově odesílá informace o parameterech prováděné resuscitace do aplikace na spárovaném telefonu/tabletu lektora. V reálném čase je tedy možné sledovat hloubku stlačení, frekvenci stlačení, správný objem umělé ventilace atp. Obrovskou výhodou je pak možnost prohlédnout si celkové zhodnocení prováděné resuscitace, které obsahuje i tipy pro zlepšení.

Pro starší mládežníky je pak velkým pomocníkem komplet AED trenažéru a AED figuríny, která umí rozpoznat správné přilepení elektrod (jako reálné AED). Nácvik postupu při resuscitaci s AED je pak o to blíže použití skutečného přístroje při reálném zásahu. Pro výcvik těch nejmladších jsou naopak určené figuríny Mini Anne, které jsou sice bez modulu QCPR, ale svou jednoduchostí a možností regulovat tuhost stlačení jsou pro mladé členy ideální. V neposlední řadě je pak možné využít QCPR figuríny v režimu závodu, při kterém se celková kvalita resuscitace převádí na rychlost virtuální sanitky v aplikaci QCPR Training.

Nácvik resuscitace včetně použití AED

Nácvik resuscitace

QCPR Training - průběžná kvalitativní zpětná vazba

QCPR Training - režim závodu

Přínosy finančního daru
  • Zkvalitnění nácviku resuscitace
  • Zatraktivnění výcviku moderním vybavením
  • Rozšíření kapacit pro práci s mládeží

Mnohokrát děkujeme SAKO Brno za podporu!